Co zrobić by zacząć cwiczyć

Czym właściwie jest Capoeira?

Capoeira to zjawiskowe połączenie  walki, akrobatyki, tańca, oraz muzyki. Wedle definicji jest to wywodząca się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej sztuka walki, której formy są rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach.

Jaką Capoeira trenujemy?

Nasza grupa praktykuje Capoeira Regional – styl stworzony w pierwszej połowie XX wieku przez prekurskora nowoczesnej Capoeira –  Mestre Bimba. Styl ten  zawiera wiele elementów realnej walki i samoobrony, akrobatyczne ewolucje, kopnięcia oraz efektowne obalenia.

Dlaczego właśnie Capoeira?

Capoeira spośród innych sztuk walki wyróżnia się dynamizmem i taneczną płynnością. Niewiele jest statycznych pozycji, dużo natomiast zamaszystych kopnięć i podcięć. Ciosy przeciwnika blokuje się bardzo rzadko, zamiast tego capoeira oferuje wiele uników i przejść.

Co zrobić, aby zacząć ćwiczyć?

Wystarczy spakować luźne, niekrępujące ruchów ubranie (np. dres+ luźna koszulka)  i przyjść na trening. Capoeira jak każdą sztukę walki ćwiczymy boso.  

Nasze motto:

„Ca­poeira jest dla mężczyzn, ko­biet i dzieci; je­dyny­mi którzy nie po­win­ni ćwiczyć są ci, którzy nie chcą.” - Mes­tre Pas­thi­na.

Newsy

ROZKŁAD JAZDY NA NOWY SEZON 2016/2017!

Grafik na nowy sezon 2016/2017 jest już dostępny w zakładce „treningi”. Zaczynamy…

NOWY SEZON 2016/2017 !

Już niebawem, po przerwie wakacyjnej rusza nowy sezon 2016/2017 ! Wkrótce pojawi…

PRZERWA WAKACYJNA !

Za nami Batizado e Troca de Corda w Krakowie, gdzie członkowie naszej…
FERIE Z CAPOEIRA !

FERIE Z CAPOEIRA !

Przypominamy, iż w trakcie trwania ferii zimowych treningi będą odbywać się według…