• IMG_6768-copy.jpg

CO ZROBIĆ BY ZACZĄĆ CWICZYĆ

Czym właściwie jest Capoeira?

Capoeira to niesamowite połączenie  walki, akrobatyki, tańca, oraz muzyki. Wedle definicji jest to wywodząca się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej sztuka walki, której formy są rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach.

Dlaczego Capoeira dla dzieci?

Capoeira jest idealną formą ruchową dla dzieci, ponieważ zawiera w sobie wszystko co jest potrzebne by dziecko było sprawne ruchowo, koordynacyjnie, rytmicznie i muzycznie. Zajęcia są bardzo różnorodne, dlatego dziecko rozwija się wszechstronnie, ćwicząc sztukę walki, jednocześnie bawi się, gra na instrumentach (bębny, grzechotki, tamburyny) i śpiewa.

Jak wyglądają zajęcia dla dzieci?

Nasza grupa praktykuje styl Capoeira Regional. Styl ten zawiera w sobie zarówno kopnięcia i uniki jak i efektowne akrobacje i podcięcia, których dzieci uczą się na zajęciach. Osobno prowadzone są lekcje muzyczne gdzie gramy na instrumentach i śpiewamy piosenki do Capoeira. Zajęcia prowadzone są w formie gier i zabaw połączonych z technikami sztuki walki.

Co zrobić, aby zacząć ćwiczyć?

Wystarczy zabrać luźne, niekrępujące ruchów ubranie (np. dres+ luźna koszulka)  i przyjść na trening. Capoeira jak każdą sztukę walki ćwiczymy boso.  U trenera można nabyć uniform do Capoeira – spodnie Abady i koszulkę z logo grupy.

Zapisy

Zapisy do grup początkujących trwają cały rok. Dziecko, może dołączyć w każdej chwili. Grupa początkująca posiada pomocnika instruktora, który zajmuje się całkiem nowymi dzieciakami pokazując im indywidualnie podstawowe techniki. Potem dzieciak dołącza do grupy i ćwiczy już z wszystkimi. Szczegółowe informacje o zapisach u trenerów sekcji ( szczegółowe informacje w dziale kontakt).

NEWSY

ROZPOCZYNAMY SEZON 2019/2020!

Po dłuuugiej przerwie wakacyjnej rozpoczynamy sezon treningowy 2019/2020. Więcej w zakładce treningi.…

Rozpoczynamy sezon 2018/2019!

Rozpoczynamy sezon2018/2019! Zapraszamy na spokanie organizacyjne w MDK Łaziska Górne 02.10 o…

NOWY GRAFIK NA SEZON 2017/2018

Ahoj przygodo! Dostępny jest już nowy grafik na nadchodzący sezon 2017/2018 –…

ZMIANA TERMINU ZAJĘĆ GRUPY POCZĄTKUJĄCEJ MDK ŁAZISKA GÓRNE !

Zajęcia grupy początkującej w MDK Łaziska Górne od następnego tygodnia będą się…